Bedava İnternet

Samsung Huawei krizini fırsata çeviriyor.

30.05.2019
194
Samsung Huawei krizini fırsata çeviriyor.

Samsung Huawei krizini fırsata çeviriyor.

Yüksek teknoloji konusunda 10 yıl öncesine kadar bilinen listeye yeni şirketler girdi.

Xiaomi, Oppo, Huawei gibi firmalar şimdiden Amerikan şirketi Apple’ı ve Güney Kore şirketi Samsung’u zorlamış durumda.

Bir kaç yıl öncesine kadar krallığını sürdüren Samsung hemen hemen her sektörde faaliyet gösteren Güney Kore merkezli bir firma. Yarı iletken (ram, usb bellek, SSD) dünyanın en büyüğü, LED, AMOLED, ekran ve Tv konularında lider, Renault-Samsung işbirliği ile otomobil, Yazıcılar, beyaz eşya ve ağır iş makineleri gibi onlarca sektörde faaliyet gösteren bir o kadar da el altından, rüşvet, tekelcilik gibi konularda mimli, cezalarda almış bir firma.

Şöyle bir baktığımızda, bu ölçekteki şirketlerden, patent, piyasa fiyatlarını artırmak ve rüşvet gibi suçlamalar sonunda milyar dolarlık cezalar yediklerini basında görebiliyoruz.

Neden Samsung, Lg veya başka bir uzak doğulu firma ceza yemedi de Huawei bitirilmeye çalışıyor?

Görünen köy kılavuz istemez derler. Samsung – LG, Güney Kore merkezli Amerika’nın şartlarında çalışan ve göbekten bir birlerine bağlı şirketler. Örneğin Samsung LED, Amoled, yarı iletken konusunda tüm dünyayadaki üreticilere üretim yapıyor. Tabi çoğu zaman A.b.d firmalarına örneğin Apple gibi kalburüstü firmaya istediğini veriyor. Onca, tekel, lisans, patent davasına karşın düşe kalka maçı götürüyor.

Ancak Huawei A.b.d’ye rest çekip senin yaptırımlarını delerim diyerek,  farklı bir yola çıktı. Umarız Huawei bu bozuk düzene boyun eğmez ve tutarlı ürünler ile kullanıcıların beğenisini kazanır.

Yoksa daha çok Samsung-Lg gibi firmaların kazıklarını yeriz. Halen pazarlanan 1 ve 2 Gb ram bellekli telefonlar, eski chipsetler, düşük kapasite bellekler, 4K ve 8K üretime girmiş iken, sadece HD çözünürlüklü tv ler gibi onlarca farklı ürünü bize fahiş rakamlar ile satmaktalar.

Haberimizin ana konusuna gelecek olursak, henüz Huawei’nin karşı atak yaparak sayı almasına zaman varken, Samsung maçtan nasıl skor alırım derdinde.

Huawei cihazlar için eskiyi getir yeniyi götür kampanyasına benzer bir değişim kampanyası başlatmış durumdalar.

Resimde görülecek üzere, Huawei, Samsung, ve Apple cihazları getirene yeni ve en pahalı modeli S10 için indirim sözü verilmekte. Tabi henüz ülkemizde bu tür değişim kampanyası henüz başlamadı.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.