Bedava İnternet

Oppo Reno 10X Zoom Özelikleri

18.06.2019
275
Oppo Reno 10X Zoom Özelikleri

Ülkemizde, adı çok bilinmeyen, ancak üretim ve satış adedi ile dünyada ilk 5 içerisinde yer alan OPPO markası, yeni amiral gemisi Reno 10X Zoom ülkemizde de satışa çıktı.

Adı ne kadar çok bilinmese de cep telefonu ve teknoloji severlerin aşina olduğu Oppo markası yeni ürünü ile farklı bir konseptte satışa sunuluyor.

Ekran olarak 6.6′ phablet tabir edilebilir büyük ekran ilk başta dikkat çekici kısmı. FullHD+ çözünürlük son dönem yeni çıkan telefonlarda olmazsa olmaz özelliği. Ancak bu ekran aynı zamanda AMOLED teknolojisi de içeriyor. Yani hem dahaz az enerji harcıyor, hem de parlak ve berrak görsellik ile kullanıcı deneyimini artırıyor. Tabi maliyeti de bir kaç gömlek üste çıkartıyor. Cep telefonu üretimindeki en pahalı kalemlerden birisi de ekranda kullanılan teknoloji oluşturmakta. Yine kamera da son dönemin modasında olduğu gibi sürgülü bir sistem ile gizlenerek açılabilen yapıya sahip.

Ön kameraya geçmek istediğinizde, selfie modunda kamera devreye giriyor ve mekanizmalı ön kamera açılıyor. Selfi modundan çıktığınızda ise aynı şekilde sürgü ve kamera kısmı kapanıyor.Bu sayede ekranda daha fazla görüntülenebilir alan ortaya çıkmış.

Oppo Reno 10X modeli işlemci platformu olarak, şu an için en gelişmiş olarak dağıtımı süren Qualcomm’un Snapdragon 855  işlemcisinden alıyor.

Grafik işlemci olarak Adreno 640 işlemcisi, oldukça yeterli performansa sahip.

Oppo Reno 10X can alıcı noktası adından da anlaşılabileceği gibi, arka kamerasının sahip olduğu 10X zoom özelliği. 10 kat yaklaştırma özelliği, orta seviye bir fotoğraf makinesi ile elde edebileceğimiz bir özellik iken, cep telefonumuzun içerisine sığıyor olması oldukça sevindirici. Bundan 10 yıl önce bunlar sadece hayal olarak lanse edilebiliyor ve oldukça kaba, hantal telefonlar olacağı düşünülüyordu.  F/3.0 diyafram değerine sahip 48 megapixel değerindeki kameraya ek olarak 13 megapixel değerinde 2. kamerada eşlik ediyor.  Ön yüzdeki kamera ise 16 megapixel değerinde ve oldukça şık açılıp kapanma hareketi ile dikkat çekiyor.

Oppo Reno 10X, 6/8 Gb ram ve 128/256 Gb depolama hacmi seçenekleri ile satışa sunulmakta. USB-C arabirimi, müzikseverlerin sürekli aradığı 3.5′ kulaklık jackı da mevcut.

Hızlı şarj, 4065 mAh bataryası, ile Oppo Reno 10x modeli okyonus yeşili ve karbon siyahı olarak adlandırılan renk tercihi ile satın alınabiliyor.

Ancak bilinirliği az olan, Oppo ülkemizde, teknoloji mağazalarında ve GSM operatörlerinde 7999 TL etiket fiyatı ile görünecek. Türkiyede, medya, reklam, altyapı yatırımı ve desteği kısıtlı olan markanın alıcıları sadece çok meraklı ve bütçe ayırabilen az sayıda kişi olacaktır diye tahmin ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.