Bedava İnternet

Netflix Zam Yaptı

21.06.2019
425
Netflix Zam Yaptı

Dünyanın en fazla kullanılan ücretli TV platformu NETFLIX zam yaptı.

Ülkemizde de son yıllarda sıkça tercih edilmeye başlanan Netflix platformu, daha önce de zam haberleri ile gündeme gelmiş ve denemeler yapmıştı. Ülkemizinde dahil olduğu 20 Avrupa ülkesi ile birlikte Türkiye’de fiyat artışından etkilinen ülkelerden birisi oldu.

Netflix zam oranı olarak nerede zam rakamları ile ortaya çıkan fiyatlar hakkında bilgi verelim. Yeni zamlar ile giriş ücreti 15,99 TL den 17,99 TL, 27,99 standart üyelik paketi 29,99 TL, özel aylık paket 39,99 TL ‘den 41,99 TL olarak fiyatlandırılmış durumda.

Geçtiğimiz Mart ayında zam sinyali veren Netflix, o ara zam yapmayacağını açıklamıştır. Ancak yerli yapımlara verdiği desteği ve izleyici saysının artışı gibi değerleri de gözden geçirmiş olacak ki, fiyat artışını uygulama kararı almış.

Peki Netflix paketleri neyi içeriyor?

Tabloda görebileceğiniz üzere, HD televizyonu olmayan ve ihtiyaç duymayanlar için giriş paketi 17,99 TL. HD kalitede, 2 farklı kişinin izleyebileceği paket 29,99 TL 4 kullanıcının izlemesini sağlayan ve Ultra HD kalitede izleme imkanı tanıyan paket ise 41,99 TL. oldu.

Özelllikle teknolojik ürün meraklıları izlediği yol ise, internet forumları ve sosyal medya sayfalarında, NETFLIX paket ortaklığı kurmak. Forumda Netflix abonesi olmak için bir birlerine mesaj atarak 4 kişilik kontenjanı tamamlamak ve özel paketi en uygun fiyata sağlamak için ortaklık kurmak da yollardan birisi.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.