Bedava İnternet

Google Stadia Yeni Oyun Platformu

29.05.2019
268
Google Stadia Yeni Oyun Platformu

Google Stadia Yeni Oyun Platformu

2019 Mart ayında, Google oyun geliştiricilerini ağırladığı konferansta yeni platformu STADIA’nın duyurusunu da yapmıştı.

Nedir Stadia ?

İsmine alışmamız gerekecek olan platform aslında bulut tabanlı ortak kullanım alanı. Yani google hesabınız ile telefon, tablet, laptop, masaüstü, chrome tarayıcısı kullanan tüm cihazlardan erişebileceğiniz ortak nokta.

Dahası bu erişim dosya paylaşımı anlamına gelmiyor. Stadia üzerinde bulunan oyunları, chrome kullanan her cihazda google hesabınız ile çalıştırabileceğiniz anlamına geliyor.

Ayrıca Chrome Cast destekli televizyonlarda, yani android veya bilgisayar gibi cihazları televizyona yansıtma özelliği ile televizyonlarımızda büyük ekranda da deneyimleyebileceğiz.

Stadia’nın  2019 yılı yaz aylarında ortaya çıkacağı notu düşülmüş.

Geliştiriciler yani oyunları hazırlayan ve ekipler için oyunları tasarlayıp yükleyebilecekleri imkanlar sunulmuş. Detaylarına hakim olmasak da kolay ve hızlı olacağı vaad ediliyor.

Bu durum var olan google play store a alternatif platform gibi dursa da, oyun pazarının var olan en büyüklerine biraz çelme takma çabası gibi durmakta. Hali hazırda Unity ve benzeri platformlar da bulunmakta.

Platformun amaçlarında biri de, yüksek kalite grafik içeren oyunların, alt seviye donanımlar performanslı şekilde çalışmasını sağlamak.

Google Stadia fiyat/performans içeren donanımlarda kaliteli oyunlar ile çıkış yaparsa, ülkemizde oldukça büyük bir kesim tarafından olumlu karşılanacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.